Kontrast:
Czcionka:

Aktualizacja Regulaminu

Strona główna » Aktualności » Aktualizacja Regulaminu

Od 1 stycznia 2021 obowiązują nowe Wytyczne, które wprowadziły obowiązek potwierdzania statusu na rynku pracy osób bezrobotnych niezarejestrowanych w PUP zaświadczeniem z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Oznacza to, że we wszystkich naborach rozpoczynających się po 1 stycznia 2021, Kandydaci będący osobami bezrobotnymi niezarejestrowanymi w PUP muszą do Formularza Rekrutacyjnego dołączać informację z ZUS potwierdzającą ten fakt. Informację można pozyskać na 2 sposoby:

  1. samodzielnie, przez internet, generując wydruk danych z konta ubezpieczonego, korzystając z Platformy Usług Elektronicznych ZUS
  2. pisemnie, składając do ZUS wniosek na druku US – 7. Wstępnie przygotowany wniosek jest dostępny w zakładce Regulamin i dokumenty do pobrania oraz bezpośrednio tutaj (uwaga: wymaga najnowszej wersji programu Adobe Acrobat Reader)

Załączniki dla pozostałych grup Kandydatów się nie zmieniły, tj. bezrobotni zarejestrowani nadal muszą dołączać zaświadczenie z PUP (i tylko je), a osoby pracujące – zaświadczenie od pracodawcy.

Zaktualizowana wersja Regulaminu i Formularza Rekrutacyjnego została już zamieszczona na stronie projektu.

Zobacz również

WARMIŃSKO-MAZURSKI ZDZ

Samozatrudnienie super sprawa!
lidzbark warmiński, bartoszyce, kętrzyn
olsztyn miasto i powiat olsztyński
nidzica, szczytno, mrągowo
MENU